W świecie
uczniowskich aplikacji
Duolingo, czyli Twój przyjaciel do nauki
języków
Zielona sowa - Duolingo
W dzisiejszym świecie nauka języków obcych jest bardzo ważna. Coraz więcej osób decyduje się na przyswajanie nawet dwóch lub trzech języków, by móc płynnie rozmawiać z mieszkańcami innych krajów, a znajomość języków obcych może przydać się również w pracy. Okazuje się jednak, że nie trzeba iść na płatne zajęcia i uczyć się z innymi ludźmi. Wystarczy pobrać aplikację, żeby można było cieszyć się darmowymi kursami siedząc wygodnie na kanapie i ucząc się z domu, a wystarczy piętnaście minut dziennie.
Duolingo – czym jest?
Duolingo to bezpłatna aplikacja na telefon (można też na laptopie wejść na stronę wpisując Duolingo). Nauka w tej aplikacji polega na krótkich lekcjach, w których trzeba wybierać poprawne wyrazy, uzupełniać zdania, wpisywać słówka ze słuchu lub mówić w danym języku wskazane wyrażenia. Po skończonej lekcji dostajemy punkty i klejnoty, za które możemy kupić w niektórych kursach np. dodatkowe tematy. W językach takich jak hiszpański, portugalski, niemiecki czy francuski możemy znaleźć też krótkie dialogi z obrazkami oraz podcasty, których możemy sobie posłuchać np. podczas sprzątania pokoju. Przy logowaniu się na stronce lub w aplikacji będziemy musieli podać swój nick, którym chcemy się posługiwać, hasło (wymyślone), swojego e-maila (do weryfikacji konta) i swój wiek ( osoby, które podadzą wiek od trzynastu lat wzwyż będą miały dostęp do funkcji społecznościowych takich jak: ligi tygodniowe, w których można rywalizować z innymi graczami, Forum Duolingo, gdzie można z innymi pisać na temat nauki oraz możliwość dodawania znajomych. Konto tych osób będzie mógł zobaczyć każdy, ale te funkcje można w każdej chwili wyłączyć.)
Czy Duolingo jest płatne?
Sama aplikacja i stronka są bezpłatne, ale osoby od osiemnastego roku życia mogą wykupić Duolingo Plus, dzięki któremu nie będą wyświetlały im się reklamy, będą mogły robić testy z tematów i będą miały możliwość korzystania z lekcji będąc w trybie offline.
Jakich języków można się tam nauczyć?
Duolingo oferuje nam bogatą listę języków, których możemy się tam nauczyć.(Jest możliwość wyboru różnych kursów jednocześnie)
Oto kilka z nich:
- Francuski
- Niemiecki
-Czeski
- Angielski
- Chiński
- Japoński
- Hawajski
- Włoski
- Norweski
- Niderlandzki
- Rosyjski
- Koreański
- Irlandzki
- Grecki
- Esperanto
Oraz wiele innych…
Myślę, że wadą ( a jednocześnie zaletą) nauki na Duolingo jest fakt, że wszystkie kursy z wyjątkiem nauki angielskiego z języka polskiego są dostępne tylko w języku angielskim, ale przy okazji możemy poćwiczyć swoją angielszczyznę ucząc się na przykład włoskiego :).
Mam nadzieję, że mój artykuł pomógł w wyborze najlepszej aplikacji do nauki języków.
Au revoir! :)
Przykładowe drzewko tematów w kursie języka niemieckiego.
Autorka
artykułu: Laura Pawłowska
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz